ODNOWA SKÓRY BEZ BÓLU
I POWIKŁAŃ

Laser eCO2 Plus to najnowszy laser frakcyjny CO2. Zabiegi wykonywane laserami tego typu są uznawane za "złoty standard" w odnowie skóry twarzy.

Leczeniem można objąć twarz oraz obszary poza twarzą: szyję, dekolt, ramiona, brzuch, ręce i in.

Jak to działa?

Przy frakcyjnym wygładzaniu skóry laserem eCO2 mikroskopijna wiązka laserowa prowadzona skanerem "dziurkuje" skórę tysiącami mikrokraterów, zawsze pozostawiając pomiędzy nimi siatkę nieuszkodzonej powierzchni skóry. Od tych nieuszkodzonych stref skóry rozpoczyna się gwałtowny proces gojenia, w trakcie którego następuje regeneracja skóry. Uszkodzenia zarastają bardzo szybko, co zasadniczo zmniejsza ryzyko powikłań. Każdy obszar poddany działaniu mikrowiązki laserowej (tzw. mikrokolumna ablacyjna), otoczony jest warstwą odwracalnie przegrzanego kolagenu, co zapoczątkowuje jego przebudowę, powodując w efekcie wzrost jędrności skóry. Tworzenie nowego kolagenu trwa od 3 do 6 miesięcy i przez ten czas skóra stale poprawia swój wygląd. Oznacza to, że rezultaty zabiegu pojawiają się stopniowo i są długotrwałe.

Podczas zabiegu zostaje naruszone tylko 20% skóry, co daje krótki czas regeneracji i długotrwałe efekty oraz minimalizuje możliwość powikłań.

Zabieg przeprowadzany jest z zastosowaniem znieczulenia miejscowego kremem z lignocainą EMLA, który nakłada się na obszar poddawany leczeniu na 40 – 60 min przed zabiegiem. Bolesność jest niewielka. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się rzadkie punktowe krwawienie oraz rumień podobny do "oparzenia słonecznego", który może utrzymywać się 1-3 dni po zabiegu i całkowicie ustępuje w ciągu tygodnia. Od drugiego dnia kolor skóry staje się nieco ciemniejszy, co spowodowane jest oddzielaniem się nienaruszonej laserem części naskórka, który w naturalny sposób złuszcza się. Złuszczanie trwa zwykle od 3 do 7 dni. Liczba zabiegów, w zależności od wskazań, to 2 – 5 w odstępach 4 – 6 tygodni.

Najważniejszą cechą zabiegu laserem eCO2 Plus jest to, że pokrycie skóry wiązkami lasera jest niskie. Uszkodzone zostaje 20% powierzchni, co oznacza, że 80% skóry poddanej zabiegowi jest nienaruszone. To nowe podejście znacznie skraca czas powrotu do zdrowia i minimalizuje możliwość powikłań, a jednocześnie pozwala osiągnąć niesamowite i długotrwałe efekty kliniczne. Frakcyjne wygładzanie skóry laserem eCO2 Plus redukuje drobne zmarszczki, poprawia odcień skóry i jej teksturę, zamyka duże pory i przywraca jędrność skóry – efekt liftingu. Działanie agresywniejsze – impulsami o dużej energii i głębokiej penetracji, likwiduje głębokie zmarszczki i blizny.
Podstawowe wskazania do zabiegów Laserem frakcyjnym eCO2 Plus:
 • Odmładzanie skóry:- wiotkość skóry – głębokie zmarszczki
  - drobne zmarszczki, w tym zmarszczki wokół oczu tzw. "kurze łapki"
  i zmarszczki wokół ust
  - "worki" pod oczami
  - poszerzone pory skóry
  - niejednolity odcień skóry – pigment, teleangiektazje
 • Blizny:- potrądzikowe
  - pooparzeniowe
  - pooperacyjne i pourazowe
  - blizny przerosłe i keloidy
  - rozstępy
 • Przebarwienia, ostudy, plamy starcze, niejednorodny koloryt skóry, dyschromia.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player