Mezoterapia

Zabiegi mezoterapii można wykonywać w obrębie skóry twarzy, szyi, dekoltu, rąk, skóry owłosionej głowy oraz w rejonach gdzie występuje cellulit i rozstępy.

Zabieg wykonywany jest przez lekarza metodą wielokrotnych nakłuć lub metodą depozytów skórnych. Zabieg jest umiarkowanie bolesny i wymaga wstępnego znieczulenia kremem z lidocainą. W trakcie i po zabiegu może pojawić się punktowe krwawienie oraz zaczerwienienie skóry ustępujące zwykle w ciągu doby. Niekiedy może pojawić się podbiegnięcie krwawe (siniec), który ustępuje w ciągu kilku dni.

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na miejscowym wprowadzeniu do skóry, przy użyciu cienkiej igły, małych dawek substancji leczniczych, odżywczych, odmładzających i aktywujących. Możliwe jest podanie pojedynczych substancji lub preparatów złożonych zawierających witaminy, kwas hialuronowy, aminokwasy, enzymy, mikroelementy, itp. Szczególnym rodzajem mezoterapii jest zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego pozyskanego z krwi pacjenta tuż przed samym zabiegiem.

Mezoterapia stymuluje produkcję naturalnych substancji podporowych w skórze takich jak kolagen, elastyna i kwas hialuronowy. Poprawia mikrokrążenie, metabolizm komórek i stymuluje procesy regeneracji. Pozwala to na osiągnięcie bardzo dobrych efektów w postaci odmłodzenia skóry i zahamowania procesów starzenia.

Podstawowe wskazania do mezoterapii:

  • objawy starzenia się skóry takie jak: zmarszczki, wiotkość, utrata jędrności i elastyczności, suchość skóry
  • wypadanie włosów
  • cellulit
  • rozstępy  


Częstotliwość zabiegów:

Początkowo wykonuje się 3-4 zabiegi w odstępach 1-4 tygodni (w zależności od użytego preparatu), następnie 1 zabieg przypominający co 3-12 miesięcy (najczęściej co 6 miesięcy).